Operatorske aktivnosti

Održano predavanje/radionica o radio-amaterskim onlajn servisima i korisnim web adresama

U utorak, 07.03.2023. godine od 18h, od 18h u prostorijama našeg kluba je održana radionica / predavanje, ovog puta sa akcentom na korisne sajtove na internetu. Veoma posećenu radionicu (bilo je prisutno više od 20 naših članova) je vodio Ivan Urošević YT5U.

Pričali smo o tome:
- zašto je dobro imati elektronski vodjen dnevnik;
- šta je ADIF format dnevnika i njegova kompatibilnost sa svim pomenutim servisima;
- onlajn potvrđivanje veza;
- gde trebate biti registrovani i čemu služe najkorisniji sajtovi (QRZ.com - sa akcentom na lične amaterske stranice i čuvanje svog dnevnika, ClubLog.org - sa akcentom na onlajn zahteve QSL karata, Logbook of the world/LoTW, eQSL.cc i drugi);
- specifičnosti registracija na pojedine platforme;
- koje koristi možete imati od tih sajtova;
- pitanjima i problemima koje su prisutni imali u svom dosadašnjem radu.